Hi [[ session.user.profile.firstName ]]

Ciekawość to (nie) pierwszy stopień do piekła

Czy ciekawość to rzeczywiście pierwszy stopień do piekła? Weź udział w webinarium i odkryj z nami ciekawe i zaskakujące treści naukowe w ScienceDirect, autorstwa naukowców, którzy postanowili obalić przekaz tego przysłowia. Znajdź artykuły o tym, dlaczego w kawie z mlekiem sojowym powstają grudki, co można leczyć szampanem i o wiele więcej!
Recorded Nov 23 2020 29 mins
Your place is confirmed,
we'll send you email reminders
Presented by
Paulina Milewska, Trener Elsevier
Presentation preview: Ciekawość to (nie) pierwszy stopień do piekła
 • Channel
 • Channel profile
 • Czasopisma: dobrego nigdy za wiele! Dec 17 2020 11:00 am UTC 60 mins
  Paulina Milewska, Trener Elsevier
  Wybranie czasopisma naukowego do czytania bądź publikowania czasami może być trudne. Weź udział w webinarium i dowiedz się, jak sprawdzać i porównywać czasopisma naukowe, używając wskaźników bibliometrycznych i przydatnych narzędzi w bazie Scopus. Zyskaj pewność, że Twoje decyzje będą zawsze oparte na rzetelnych informacjach.
 • Twoi znajomi i Ty w bazie Scopus Dec 14 2020 3:00 pm UTC 45 mins
  Łukasz Samoliński, Trener Elsevier
  Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak inni widzą Twój dorobek naukowy? Scopus jest używany przez wiele agencji badawczych i sponsorów do oceny wniosków o granty, dlatego tak ważnym jest, aby dane wyświetlane w Twoim profilu były aktualne i kompletne. Dołącz do naszego webinarium, aby dowiedzieć się, jak są tworzone i nadzorowane profile autorów w bazie Scopus oraz, jak w razie potrzeby, możesz poprosić o wprowadzenie poprawek.
 • Zasjajite kao dijamant Dec 14 2020 9:00 am UTC 45 mins
  Miranda Sertić, PhD., Elsevier Trainer
  Naučite koje su najbolje prakse i alati za poboljšanje vidljivosti rezultata vašeg znanstvenog istraživanja. Tijekom ovog webinara upoznat ćemo vas s društvenim mrežama za istraživače i relevantnim politikama dijeljenja rezultata istraživanja, kao i podijeliti s vama savjete i trikove kako osigurati da vaše istraživanje privuče pažnju koju zaslužuje.
 • Lśnij niczym diament! Dec 11 2020 11:00 am UTC 45 mins
  Paulina Milewska, Trener Elsevier
  Dowiedz się, jakie są najlepsze praktyki i narzędzia, które pozwalają zwiększyć widoczność wyników badań. Podczas tego webinarium przedstawimy Ci media społecznościowe dla badaczy i odpowiednie zasady udostępniania, a także podzielimy się wskazówkami i poradami, jak upewnić się, że Twoje badania przyciągną uwagę, na jaką zasługują.
 • Dobry początek w wyszukiwaniu literatury Dec 9 2020 5:00 pm UTC 60 mins
  Paulina Milewska, Trener Elsevier
  Wyszukiwanie literatury jest kluczową umiejętnością na każdym etapie pracy naukowca - od planowania badań do pisania artykułu. Dlatego tak istotne jest, aby wiedzieć, jak robić to efektywnie i pozostawać zawsze na bieżąco z nowościami w swojej dziedzinie nauki i nie tylko. Weź udział w webinarium i poznaj praktyczne porady z zakresu wyszukiwania literatury w bazie Scopus.
 • Expert Lookup - find experts in minutes Dec 9 2020 1:00 pm UTC 45 mins
  Krzysztof Szymański
  Whether you need to identify experts who meet your precise priorities, or locate the right peer reviewers for publications or collaborations,finding experts has traditionally been a complicated affair. We will show you how to mine the text of more than 80 million of abstracts to help you quickly and easily find the leading voices in your field.
 • Expert Lookup - jak znaleźć ekspertów w ciągu kilku minut Dec 9 2020 9:00 am UTC 45 mins
  Krzysztof Szymański
  Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zidentyfikować ekspertów, którzy spełniają Twoje konkretne priorytety, czy też znaleźć odpowiednich recenzentów do publikacji lub współpracy, znalezienie ekspertów tradycyjnie było skomplikowaną sprawą. Pokażemy Ci, jak wydobyć tekst ponad 80 milionów abstraktów, aby pomóc Ci szybko i łatwo znaleźć wiodące głosy w Twojej dziedzinie.
 • Knovel; A tool to enable online teaching and learning Dec 8 2020 3:30 pm UTC 38 mins
  Gillian Brailsford
  In this webinar we will focus on ways to incorporate Knovel into the Engineering classroom, with a special focus on digital coursework given the challenges due to Covid. From use as a primary source for lab reports, experimental design, or research papers to including interactive equations with homework assignments Knovel has various possible applications to make the transition and use of online resources easier for you and your students, & engineers.
 • Sustainable development goals - how to analyze them? Dec 8 2020 1:00 pm UTC 45 mins
  Kate Patyrak, Bartlomiej Wieckowski
  The 2030 Agenda for Sustainable Development with Goals has been adopted by all 193 UN member states. In the Member States, various organizations monitor this issue, specially established government agencies or national statistical offices. But don't you wonder how you as a scientist or your institution participate in the world's challenges? Maybe you have heard about some other research funding opportunities related to SDG and would like to check whose publications appear there? Our webinar is a good place to take the first step towards SDG analysis from a bibliometric perspective.

  During the webinar you will learn:
  Where can I find information on SDG?
  SDG, and publications, citations and indicators?
  Introduction to the analysis - do my publications fit into the SDG?
 • Cele zrównoważonego rozwoju – jak je analizować? Dec 8 2020 10:00 am UTC 45 mins
  Kate Patyrak, Bartlomiej Wieckowski
  Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 zawierająca Cele została przyjęta przez wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ. W państwach członkowskich różne organizacje monitorują tę kwestię, specjalnie powołane agendy rządowe lub krajowe urzędy statystyczne. Ale czy nie zastanawiasz się jak Ty jako naukowiec lub twoja instytucja partycypujecie w Światowych wyzwaniach? Może słyszałeś o jakiś innych możliwościach finansowania badań powiązanych z SDG i chciałbyś sprawdzić czyje publikacje tam się pojawiają? Nasze webinarium to dobre miejsce na postawienie pierwszego kroku w kierunku analizy SDG z perspektywy bibliometrycznej.

  Podczas webinarium dowiesz się:
  Gdzie szukać informacji odnośnie SDG
  SDG, a publikacje, cytowania i wskaźniki
  Wstęp do analizy - czy moje publikacje wpisują się w SDG?
 • Nije zlato sve što sja Dec 7 2020 9:00 am UTC 45 mins
  Miranda Sertić, PhD., Elsevier Trainer
  Istraživanje pomalo podsjeća na prekrasnu džunglu i puno je ... grabežljivaca! Pridružite nam se na ovom webinaru kako biste naučili kako ne postati žrtvom predatorskog objavljivanja, konferencija i drugih zastrašujućih, neetičnih praksi u znanstvenoj komunikaciji.
 • Pierwsze kroki z bazą Scopus Dec 3 2020 3:00 pm UTC 45 mins
  Łukasz Samoliński, Trener Elsevier
  Dołącz do naszego webinarium, aby dowiedzieć się, jak postawić pierwsze kroki w Scopusie. Dowiedz się więcej o konfigurowaniu konta i ustawianiu preferencji, a także o opcjach dostępu zdalnego, aby zapewnić sobie wygodną pracę z dowolnego miejsca na świecie.
 • Useful functions in Scopus Dec 2 2020 1:00 pm UTC 45 mins
  Kate Patyrak, Bartlomiej Wieckowski
  The Scopus database is an invaluable source of scientific information. We use it to obtain information, check indicators or search for appropriate sources. Of course, the Scopus database also includes additional functionalities supporting work or information tracking. If you are interested in strengthening your Scopus competences, our webinar is just right for you!

  During the webinar you will learn:
  How do I use Advanced Search?
  How to monitor profiles with alerts?
  How to automate your work using available functions?
 • Przydatne funkcje w bazie Scopus Dec 2 2020 10:00 am UTC 45 mins
  Kate Patyrak, Bartlomiej Wieckowski
  Baza Scopus to nieocenione źródło informacji naukowej. Wykorzystujemy ją w celu pozyskania informacji, sprawdzenie wskaźników czy poszukiwania odpowiednich źródeł. Oczywiście w bazie Scopus znajdują się także dodatkowe funkcjonalności wspomagające pracę czy śledzenie informacji. Jeżeli jesteś zainteresowany wzmocnieniem swoich Scopus’owych kompetencji to nasze webinarium jest w sam raz dla Ciebie!

  Podczas webinarium dowiesz się:
  Jak korzystać z wyszukiwana zaawansowanego
  Jak monitorować profile za pomocą alertów
  Jak automatyzować swoją pracę, wykorzystując dostępne funkcje
 • SciVal for researchers - how to use available information in the grant process? Recorded: Nov 30 2020 45 mins
  Kate Patyrak, Bartlomiej Wieckowski
  Are you asking yourself are you ready to submit a grant? Do you still think that you do not have enough academic achievements to start working on your own grant?

  During the webinar you will learn:
  How can I compare to people who have already won a grant?​
  How to find research centers for cooperation in a grant, in your home country and abroad?​
  What Topics can I use to describe my scientific achievements?
 • SciVal dla naukowca – jak wykorzystać dostępne informacje w procesie grantowym? Recorded: Nov 30 2020 47 mins
  Kate Patyrak, Bartlomiej Wieckowski
  Zadajesz sobie pytanie czy jesteś gotowy na złożenie grantu? Nadal wydaje się Tobie, że nie masz wystarczającego dorobku naukowego, aby rozpocząć pracę nad własnym grantem?

  Podczas webinarium dowiesz się:
  Jak porównać swój dorobek do osób, które zdobyły już grant?​
  W jaki sposób zidentyfikować ośrodki naukowe do współpracy w grancie ​w kraju oraz zagranicą?​
  Za pomocą jakich Topics opisać swój dorobek naukowy?​
 • Znatiželja nije ubila mačku Recorded: Nov 30 2020 39 mins
  Miranda Sertić, PhD., Elsevier Trainer
  Jeste li ikad čuli za izraz "znatiželja je ubila mačku"? Pridružite nam se na ovom webinaru kako biste istražili zanimljiva i iznenađujuća istraživanja na ScienceDirectu autora koji prkose ovoj poslovici o znatiželji. Doznajte o sirenju sojinog mlijeka u kavi, liječenju morske bolesti šampanjcem i još mnogo toga!
 • Není všechno zlato, co se třpytí Recorded: Nov 27 2020 34 mins
  Anežka Baquero Forero, Elsevier Trainer
  Výzkum je trochu jako překrásný, tropický prales a je plný… predátorů! Přidejte se a naučte se, jak se nestát obětí predátorského časopisu, konferencí a dalších děsivý, neetických praktik ve vědecké komunikaci.
 • Nie wszystko złoto, co się świeci Recorded: Nov 27 2020 34 mins
  Paulina Milewska, Trener Elsevier
  Nauka jest jak piękna dżungla, w której pełno jest... drapieżników! Weź udział w webinarium i dowiedz się, jak skutecznie unikać drapieżnych czasopism, drapieżnych konferencji i innych przerażających, nieetycznych praktyk w komunikacji naukowej.
 • Indicators describing journals - where to find them? Recorded: Nov 24 2020 47 mins
  Kate Patyrak, Bartlomiej Wieckowski
  Indicators describing journals - where to find them?

  Nowadays, we are surrounded by various classifications, indicators and variables. Scientific journals are also described with these mentioned elements. If you are a scientist, editor of a journal or you just want to find out what indicators describe the subject of journals, you've come to the right place. The topics discussed will be helpful both for a scientist looking for the best source for his publication, and for an editor comparing his journal with others.

  During the webinar you will learn:
  What metrics exist in the world of Scopus?
  How are they enumerated and where to look for them?
  Will we see how to quickly compare indexed sources?
  What tools and work opportunities do we have?
Resources for mastering Elsevier's scholarly research tools
Experts lead webinars demonstrating how best to make use of Elsevier's scholarly research tools

Embed in website or blog

Successfully added emails: 0
Remove all
 • Title: Ciekawość to (nie) pierwszy stopień do piekła
 • Live at: Nov 23 2020 11:00 am
 • Presented by: Paulina Milewska, Trener Elsevier
 • From:
Your email has been sent.
or close