Hi [[ session.user.profile.firstName ]]

Nutanix ERA ile veri tabanı yönetimine yeni bir bakış

Veri tabanları, IT altyapılarımızın vazgeçilmez temel taşlarından biri. Kendine özgü yapıları ve işletim biçimlerine sahip olan veri tabanı dünyası bileşenleri, geleneksel olarak oldukça zahmetli bir kurulum, devreye alma, yamalanma (pathcing) ve işletim aşamalarına sahip olarak bilinir.

Nutanix’in geliştirdiği ERA sayesinde, veri tabanı sunucularının tek tıklamayla kurulabilmesi, yamanması, yönetilebilmesi, kopyalanması ve çoğaltılması mümkün hale geliyor!

Nutanix, tüm IT altyapısında sadelik ve basitleşmeyi hedefleyen hiper bütünleşik yapısı sayesinde, ERA eklentisi ile veri tabanı operasyonlarında da basitleşme, sadeleşme ve büyük bir hızlanma vaad ediyor.

HA yapıda bir veri tabanı sunucusunu birkaç tıklamayla, profesyonel seviyede ölçeklenmiş, kritik alanlarda kullanılabilir bir hazır servis olarak devreye alabilmeyi istemez miydiniz? Veya onlarca veri tabanı sunucusunu tek tıklama ile istenen yama seviyelerine getirmek, bir veri tabanının tek tıklamayla klonlanmasını sağlamak, sürekli ve hızlı yedekleme işlemlerini veri tabanının doğal bir özelliği haline getirmek gibi tüm bir hayat çevriminin bir servis haline gelebilmesini sağlamak?

Bu Webinar’ımızda, Nutanix ERA ile veri tabanı yönetiminde nasıl bir yeni nesil “servis” bakış açısı getirdiğimizi açıklayacağız. Açık bulut ortamlarında görmeye başladığımız “Bir Servis Olarak Veri Tabanı” kullanımını, kendi kurumsal ortamınızda Nutanix ile nasıl gerçekleyebileceğinizi görmek için bu Webinar’ımıza katılın.
Recorded May 20 2020 47 mins
Your place is confirmed,
we'll send you email reminders
Presented by
Öner Çetin | Sr. Systems Engineer, Nutanix
Presentation preview: Nutanix ERA ile veri tabanı yönetimine yeni bir bakış

Network with like-minded attendees

 • [[ session.user.profile.displayName ]]
  Add a photo
  • [[ session.user.profile.displayName ]]
  • [[ session.user.profile.jobTitle ]]
  • [[ session.user.profile.companyName ]]
  • [[ userProfileTemplateHelper.getLocation(session.user.profile) ]]
 • [[ card.displayName ]]
  • [[ card.displayName ]]
  • [[ card.jobTitle ]]
  • [[ card.companyName ]]
  • [[ userProfileTemplateHelper.getLocation(card) ]]
 • Channel
 • Channel profile
 • Financial Services Transformation: Architecting the Digital Enterprise Jul 15 2020 11:00 am UTC 60 mins
  Kevin Lash | Head of Global Financial Services Strategy and Solutions, Nutanix
  More and more financial services companies are turning to modern cloud architectures and technologies as the foundation of their digital enterprise infrastructure – knowing that their underlying IT structure plays a key role in speed to market.
  Many companies believe they must have a “cloud first” strategy (that is, public cloud) to compete. In fact, a hybrid cloud approach provides the flexibility and speed needed to meet business objectives while preserving choice, streamlining operations, optimizing ROI, satisfying compliance, and mitigating risk.
 • Hiperbütünleşik Mimarilerde İzleme, Analiz ve Operasyonel Otomasyon Jul 8 2020 7:00 am UTC 45 mins
  Sinan Korkmaz | Sr. Systems Engineer, Nutanix
  IT altyapılarında izleme ve analiz vazgeçilmez bir gerekliliktir. İzleyemediğimiz bir altyapıyı sağlıklı biçimde yönetemeyeceğimiz açık.

  Hiper bütünleşik sistemler sadece günlük işlemlerimizi basitleştirmekle kalmıyor, tüm IT altyapımıza dair detaylı bilgilenmemizi de sağlıyor. İzleme faaliyeti, sadece tek yönlü bir bilgi alma olarak kalmak zorunda da değil. Aynı zamanda ileriye yönelik tahminlerde bulunma, planlama yapma ve belirli olası büyüme senaryolarının şimdiden belirlenebilmesini sağlama gibi ek olanaklara da sahip olmak istemez miydiniz?

  Bu webinar yayınımızda Nutanix kümelerinde izleme, analiz ve planlamaya yönelik olarak ne tür detaylı imkanlara sahip olabiliriz birlikte gözden geçireceğiz. Hiper bütünleşik altyapının bizlere sunduğu bu ek olanaklara bir göz atmak için bizimle buluşun!
 • Nutanix ile Sanal Sunucu Seviyesinde Güvenlik Çözümleri Recorded: Jun 24 2020 48 mins
  Öner Çetin | Sr. Systems Engineer, Nutanix
  Her geçen gün daha çok dijitalleşen dünyamızda güvenlik her zaman için ilk sırada bulunuyor ve farklı segmentlerdeki sistemlerin sadece uç noktada yada bağlantı noktası güvenliğinden iyade birbirleri ile olan iletişimleri ve bu iletişimin denetlenerek görüntülenebilir ve yönetilebilir hale gelmesi oldukça yüksek önem taşıyor.

  Güvenlik “Sıfır Güven” felsefesi ile başlar. Flow ile Nutanix AHV, ağ tehditlerine karşı koruma için gelişmiş ağ, uygulama merkezli görünürlük ve kurumsal düzeyde mikro bölümlendirme sunar.

  Bu webinarımızda Nutanix hiperbütünleşik mimarisi ve Flow çözümünü kullanarak sanal sunucularımız arasındaki ağ trafiğini nasıl görüntüleyebileceğimizi, bu trafiğin denetlenmesini ve istenilmeyen erişimlerin düzenlenmesi üzerinde durarak hiperbütünleşik mimarilerde sanal sunucu güvenliği konusunda tek-tuş ile yapılabilecekleri sizler ile paylaşacağız.

  Birden fazla sanal sunucunun tek bir uygulama için çalıştığı ortamlarda bu sanal sunuculara ve sanal sunucuların birbirleri arasındaki iletişimini denetlemek, sanal sunucu ve uygulamaların birbirleri ile olan iletişimlerini izleyerek bunlardan uygunsuz olanları düzenlemek ve bunların tümünü birkaç "tık" ile yapabilmeyi her beraber deneyimleyeceğiz.

  Günümüzde özellikle fidyeci yazılımlar tarafından oluşturulabilecek tehditler, enfekte olmuş bir sanal sunucunun karantinaya alınabilmesi, sistemin bu tarz sanal sunucuları otomatik olarak denetleyerek gerekli karantina işlemlerini yapabilmesi; karantina sürecinde izolasyon ve enfekte sanal sunucuların denetlenerek sistemden izole birşekilde ulaşımı konularında örnekleri hep beraber gözlemleyeceğiz.
 • Test Drive Nutanix Hyperconverged Infrastructure (HCI) Recorded: Jun 6 2020 3 mins
  Nutanix
  Ever wondered what it would take to build your own private cloud with Nutanix? Well, now you can try it out with the all-new Nutanix Test Drive 2.0. If you want to experience frictionless IT, you can put our software to the test in this new and improved Test Drive.

  We’re excited to deliver this new release so that you can test out the infrastructure that thousands of companies rely on every day for fast, efficient datacenter operations. With just a few clicks, you’ll accomplish tasks that used to take days or even weeks.

  Once you sign up for Test Drive and log in, you will be presented with four experiences from the Nutanix Solution Portfolio:

  • Modernise your Infrastructure – shows how you can manage your virtual infrastructure with Prism Central and AOS
  • Automate Operations - lets you create and automate app blueprints with an easy-to-follow, policy-driven mode
  • Ensure Business Continuity - protect, replicate, and recover your critical business apps. Plan and onboard your #DRaaS in minutes, and update protection policies and recovery plans
  • Consolidate your Data - provides NFS/SMB/S3-based storage all from the same platform

  Take a guided tour and then get moving on your own with a deep dive hands-on lab. And if you have questions along the way, connect with an expert through our chat system.

  Get ready to experience IT at a whole new level of simplicity!

  https://www.nutanix.com/test-drive-hyperconverged-infrastructure
 • Nutanix Otomasyon ile kendi "App Store" unuzu nasıl oluşturursunuz? Recorded: Jun 3 2020 50 mins
  Goktug Hayat | Sr. Systems Engineer, Nutanix
  Kullandığımız IT servisleri her geçen gün hem sayıca artıyor, hem de çeşitleniyor. Tüm bu servislerin yönetimini yapan ekipler ise ya görece olarak daha az genişliyor, ya da tümüyle aynı sayıda kalıyor. Kısaca her geçen gün daha az kişiyle daha çok iş yapabilmenin yollarını bulmak zorundayız.

  Benzerlik gösteren işletim süreçlerinin birleştirilebilmesi, tekrarlanan süreçlerin otomasyon tarafından halledilebilmesi gibi yeni nesil işletim süreçleri devreye almak, bu konuda vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelmiş durumda.

  Nutanix CALM sayesinde, IT altyapısındaki pek çok operasyonu otomatik hale getirmek, hızlandırmak ve basitleştirmek mümkün.

  Bu sayede bir çok işlem ve süreci CALM ile gerçekleştirip, IT personelinin bu işlemlere ayıracağı zamanı geri kazanmanızı sağlamayı hedefliyoruz.

  Bu Webinar’ımızda, CALM ile Nutanix üzerinde nasıl bir otomasyon kurgulayabileceğimizi, sanal makinelerin hayat döngüsünün otomasyonunu nasıl sağlayabileceğimizi açıklıyor olacağız.

  Sanal makinelerimizin ister basit ister komplike yapılar halinde devreye alımına örnek olacak demolar yapıyor olacağız, ve mikro-segmentasyon temelli güvenlik uygulaması ile otomasyonun nasıl birleştirilebileceğine örnekler vereceğiz.

  Günümüzün vazgeçilmez gerekliliği haline gelmiş olan otomasyon konusunda Nutanix’in size neler katabileceğini öğrenmek için bu Webinar’ımıza katılın.
 • Evaluating HCI performance Recorded: Jun 2 2020 26 mins
  Ehab Helmy | Cloud Architect, Nutanix
  In this Webinar you'll learn what scenarios you should be considering when testing performance, why it's important to consider performance during failure scenarios and why the old question of "how many IOPS can you deliver" isn't as relevant as it used to be.
 • Transform your Enterprise with an Intelligent Edge and IoT Recorded: May 21 2020 44 mins
  Emil Nilsson - Solutions Architect – IoT, Nutanix | Joakim Karlsson - Named Account Manager, Nutanix
  While IoT devices have been around for years, making sense of the data generated from these devices has not been a top priority for many organisations.

  With the right edge computing and IoT platform, however, deploying planet-scale edge intelligence can be straightforward, cost-effective, and a path to unprecedented innovation within your enterprise.

  The Nutanix Xi IoT platform delivers local compute and AI for IoT edge devices, providing secure access to IoT data sources, converging the edge and cloud into one seamless data processing platform; eliminating complexity, accelerating deployments, and elevating developers to focus on the business logic powering IoT applications and Services.

  Join our webinar to see how you can:

  • Make edge infrastructure invisible by enabling frictionless functionality and deployment across all business and end-user stakeholders
  • Easily move data from edge devices to a cloud of your choice
  • Receive real-time data processing at the edge for real-time, actionable insights
  • Easily configure, setup, and manage thousands of edge locations from a centralised SaaS control plane
 • Nutanix ERA ile veri tabanı yönetimine yeni bir bakış Recorded: May 20 2020 47 mins
  Öner Çetin | Sr. Systems Engineer, Nutanix
  Veri tabanları, IT altyapılarımızın vazgeçilmez temel taşlarından biri. Kendine özgü yapıları ve işletim biçimlerine sahip olan veri tabanı dünyası bileşenleri, geleneksel olarak oldukça zahmetli bir kurulum, devreye alma, yamalanma (pathcing) ve işletim aşamalarına sahip olarak bilinir.

  Nutanix’in geliştirdiği ERA sayesinde, veri tabanı sunucularının tek tıklamayla kurulabilmesi, yamanması, yönetilebilmesi, kopyalanması ve çoğaltılması mümkün hale geliyor!

  Nutanix, tüm IT altyapısında sadelik ve basitleşmeyi hedefleyen hiper bütünleşik yapısı sayesinde, ERA eklentisi ile veri tabanı operasyonlarında da basitleşme, sadeleşme ve büyük bir hızlanma vaad ediyor.

  HA yapıda bir veri tabanı sunucusunu birkaç tıklamayla, profesyonel seviyede ölçeklenmiş, kritik alanlarda kullanılabilir bir hazır servis olarak devreye alabilmeyi istemez miydiniz? Veya onlarca veri tabanı sunucusunu tek tıklama ile istenen yama seviyelerine getirmek, bir veri tabanının tek tıklamayla klonlanmasını sağlamak, sürekli ve hızlı yedekleme işlemlerini veri tabanının doğal bir özelliği haline getirmek gibi tüm bir hayat çevriminin bir servis haline gelebilmesini sağlamak?

  Bu Webinar’ımızda, Nutanix ERA ile veri tabanı yönetiminde nasıl bir yeni nesil “servis” bakış açısı getirdiğimizi açıklayacağız. Açık bulut ortamlarında görmeye başladığımız “Bir Servis Olarak Veri Tabanı” kullanımını, kendi kurumsal ortamınızda Nutanix ile nasıl gerçekleyebileceğinizi görmek için bu Webinar’ımıza katılın.
 • How to quickly expand the capacity of your datacenter Recorded: May 19 2020 32 mins
  Ahmed Badawy | Sr. Systems Engineer, Nutanix
  Nutanix Offers several ways to quickly expand the capacity of your datacenter, in this webinar you will learn:

  - How easily and fast you can Install a new Nutanix Cluster in your Datacenter
  - How you can expand your current cluster through the one-click foundation
  - How you can expand your cluster by enhancing your current resources assignments and utilization to your VM’s “VM right Sizing” using built-in machine learning
  - How you can expand your cluster by enabling storage efficiency features like (Compression, Deduplication and Erasure coding) or adding other use cases to the same Nutanix Cluster instead of adding more Silos in your Datacenter (Nutanix Files + Nutanix Objects)
  - Expand your environment to the public Cloud (Nutanix Clusters to AWS, Azure or GCP)
 • Nutanix Private Cloud üzerinde VDI çözüm alternatifleri Recorded: May 13 2020 61 mins
  Sinan Korkmaz | Senior Systems Engineer, Nutanix
  Sanal masaüstü kullanımı ile ilgili Nutanix çözümlerini gözden geçirelim.

  Sanal masaüstü konusunda iki farklı yaklaşım bulunuyor:

  Kendi altyapınız üzerine sanal masaüstü konusunda uzmanlaşmış yazılımların kurularak kendi kurumsal ortamınızda çalışan sanal masaüstleri oluşturmak.

  Veya,

  Sanal masaüstü kavramını kolay tüketilebilen, hazır bir servis halinde kullanmak.

  Nutanix her iki yaklaşımda da yenilikçi bir bakış açısıyla çözümler sunabiliyor. Nutanix platformu üzerinde sanal masaüstü yazılımları kurularak, Nutanix’in gelişmiş kümeleme yapısının avantajlarını sanal masaüstü uygulamasını gelişkin bir biçimde kullanmak mümkün.

  Veya, Nutanix’in sanal masaüstü konusunu bir servis haline getirerek kullanıma sunduğu Frame ile, ister açık bulut ortamında, ister kendi Nutanix kümeniz üzerinde sanal masaüstleri oluşturup hızla devreye almayı seçebilirsiniz.

  Bu webinar’ımızda, her iki yaklaşımla ilgili Nutanix’in çözümlerini ve farklarını aşağıdaki başlıklarda gözden geçireceğiz:
  - Geleneksel sanal masaüstü uygulamasının Nutanix kümeleri üzerinde çalıştırılmasının avantajları nelerdir
  - Nutanix’in sanal masaüstünü bir servis haline getiren Frame alternatifi nasıl çalışıyor
  - Kendi kurumsal ortamınızda yer alan Nutanix kümesi ile Frame servisi nasıl entegre edilebilir
 • Recipes to enable work from home in as quick as 1 hour Recorded: May 12 2020 30 mins
  John Araman | Sr. Systems Engineer, Nutanix
  Nutanix offers several solutions that enable remote work. In this webinar you will learn:
  * how you can use a Desktop as a Service solution that can deliver a desktop to a user which requires nothing else than a web browser
  * the multiple choices of infra-structure to run this solution, in the public cloud (Amazon AWS/Google GCP/Microsoft Azure) or on-premise in your Nutanix Enterprise Cloud
  * how to implement VDI solutions from Citrix in your Nutanix Enterprise Cloud

  We will discuss the pros and cons of each solution and help you identify the fastest solution to deploy that serves your needs
 • Nutanix Private Cloud Üzerinde Depolama Servisleri Recorded: May 6 2020 39 mins
  Goktug Hayat | Senior Systems Engineer, Nutanix
  Günümüzde hiper-bütünleşik sistemler geleneksel üç-katmanlı yapıların yerini hızla alıyor. Bu geçiş sırasında en fazla dikkat çeken konulardan biri de yeni nesil depolama kullanımlarının bu yeni nesil yapılarda nasıl konumlandırılacağı.

  Örneğin, geleneksel yapıda yer alan dosya paylaşımı ve NAS kullanımı, hiper-bütünleşik yapılara nasıl entegre edilebilir? Veya obje temelli depolama ihtiyaçları, harici bir SAN temelli depolama kullanmadan nasıl çözümlenebilir?

  Nutanix, yeni nesil mimarilerde bu ihtiyaçlara doğrudan cevap verebilen servisler sunuyor. Ölçeklenebilir, yedekli, kullanıcıların yük dağılımlı olarak karşılandığı, kullanıcı kotaları, yetkilendirmeler vs ile tam entegre bir dosya paylaşım servisi olan Nutanix Files, NAS ihtiyaçlarına çok ileri bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

  S3 uyumlu obje temelli depolama servisi olan Nutanix Buckets, obje depolama ortamının hiper-bütünleşik bir yapının üzerinde çok basit ve hızlı kurulabilmesini, istendiği kadar ölçeklenebilmesini, yedekli ve entegre bir servis olarak sunulabilmesini sağlıyor.

  Bu Webinar’ımızda, Nutanix’in yeni nesil mimarilerde dosya paylaşımı ve obje temelli depolama konularında geliştirdiği çözümlere göz atacağız.

  Nutanix Files ve Buckets ile yeni nesil depolama servislerinin, Nutanix kümesi üzerinde ne kadar basit ve hızlı br biçimde devreye alınabileceği, ne tür farklılıklar sağlayabildiği ile ilgili bilgilendirmeler yapacağız, ve kısa bir demo sunuyor olacağız.
 • Accelerate your DevOps Journey with Nutanix Cloud Recorded: May 5 2020 43 mins
  Husain Ebrahim | Solutions Architect Specialist Automation & DevOps
  DevOps continues to play an important role in transforming today's digital landscape.

  Join us in this technical session for a refresher of what DevOps is, organization, practices and tools combined with a live demo of leveraging Nutanix solutions to integrate with existing or new automation, configuration management, and continuous integration practices.
 • Experience file storage for the cloud era with Nutanix Files Recorded: May 4 2020 34 mins
  Omar Alrihani | Cloud Architect, Nutanix
  Nutanix Files is a Simple, Flexible, Intelligent file storage solution for organizations experiencing rapid file storage growth and increasing storage architecture complexity.

  Join us for this brief live webinar presented by file storage subject matter expertise to learn about Nutanix Files and deep dive on your specific questions. You will discover:

  - How Nutanix Files is leading the way in this new file storage paradigm
  - How radically simple and flexible this modern file solution really is
  - How self-healing and self-tuning can free you from the break/fix cycle of pain
  - How File Analytics monitor the access and anomalies of your data
 • Infrastructure as Code: What Is It, and Why Should You Care? Recorded: Apr 20 2020 41 mins
  Ahmad Obay | Senior Systems Engineer - Nutanix
  Infrastructure as Code (IaC) – as the name suggests – is the practice of building, modifying, and destroying IT infrastructure through human-readable and relatively simple configuration files (code).

  This approach opens a new way of thinking about your infrastructure and dealing with it. While many technologists would be content managing their infrastructure using good old point-and-click, IaC comes at the spearing tip of a wave of changes that are rapidly revolutionizing the way we implement technology as we know it.

  In this webinar, Nutanix's Senior Systems Engineer - Ahmad Obay, will be focusing on why IaC matters to enterprises, how they can leverage IaC, and what real-life steps CIOs and CTOs need to take to be ready for the inevitable change that is rapidly sweeping our industry.
 • Global Active - Active File Data Services Recorded: Apr 19 2020 31 mins
  Ahmed Allam - Senior Systems Engineer, Nutanix | Pete Gard - Technical Director EMEA, Peer Software
  Nutanix Files & Analytics provides software-defined, scale-out file storage for various workloads that are tightly integrated with the Nutanix Enterprise Cloud OS. offers customers the ability to co-locate file services on the same system which simplifies data center infrastructure while providing scalability and manageability that rivals public cloud alternatives.

  When combined with Nutanix Files & Analytics, PeerGFS creates a globally-distributed Active-Active file services that weaves Nutanix Files Clusters together with real-time file synchronization and file locking, all accessible under a single global DFS Namespace. Users are now able to work efficiently on data hosted locally by local Nutanix Files Clusters with integrated version conflict prevention.

  Agenda:

  • Nutanix Files and Analytics Overview
  • PeerGFS Overview
  • Demo
 • The Power of Nutanix’s Web-scale Invisible Infrastructure Recorded: Apr 16 2020 46 mins
  Mohammed Wahba | SE Team Lead, Nutanix
  This session will go through the real requirements that Enterprise Datacenters require in the cloud era and how Nutanix helps you build that by means of Nutanix Core Products (AOS, AHV & Prism).
 • Enable Quick and Secure Anywhere Workforce Initiatives with Nutanix Xi Frame Recorded: Apr 4 2020 63 mins
  Mahil el Kathib | Solutions Architect, Nutanix
  Get Work Done—Anywhere with Nutanix Xi Frame.

  During this webinar we will discuss how to deliver secure, responsive access to applications, desktops, and data to an unlimited number of users on the cloud (AWS, Microsoft Azure, GCP) or on-prem with Nutanix AHV - from any device, any location, and at any scale with Frame.
 • Data Protection: Protecting Your Most Valuable Asset Recorded: Mar 23 2020 34 mins
  Fouad Al Akkad | Enterprise Cloud Builder - Systems Engineer, Nutanix
  Data is the most valuable asset that enterprises have, and it needs the highest resiliency, accessibility, and availability to your Business. High availability should not mean high complexity.

  The Nutanix Private Cloud takes all the difficulty out of deploying scalable, resilient, software-defined infrastructure; resulting in an infrastructure platform that works for you, grows with your business and ensures complete application and data availability in the event of a disaster.

  Join us for this 30-minute webinar to see how Nutanix helps protect your data with OneClick Disaster Recovery. Learn how business continuity and disaster recovery services are easily provisioned as an extension of the Nutanix suite of software services—complete with the simplicity of our centralised management interface.

  In this session, you will discover:

  • Why Nutanix leads the business continuity market with native support of hybrid cloud disaster recovery and data protection
  • How to define and orchestrate per-application customized SLAs via a seamless, cost-saving exercise without additional IT staffing
  • How to maintain available, elastic, and secure business applications with Nutanix Private Cloud
  • And much more...
Nutanix Enterprise Cloud - Run Any Application at Any Scale
Nutanix is a global leader in cloud software and a pioneer in hyperconverged infrastructure (HCI) solutions, making computing invisible anywhere.
Nutanix Enterprise Cloud is a modern, software-defined solution that natively integrates all IT resources to run any application while delivering true consumer-grade simplicity that makes infrastructure management effortless.

Embed in website or blog

Successfully added emails: 0
Remove all
 • Title: Nutanix ERA ile veri tabanı yönetimine yeni bir bakış
 • Live at: May 20 2020 7:00 am
 • Presented by: Öner Çetin | Sr. Systems Engineer, Nutanix
 • From:
Your email has been sent.
or close